
ЗНО-2023 (національний мультипредметний тест)
Зміни у зв’язку із воєнним станом в державі
Воєнні дії на території нашої держави зумовили певні обмеження й умови, на які не можна не зважати під час організації вступної кампанії.
Так, цього року неможливим є проведення традиційного ЗНО, з огляду на що заплановано запровадити тестування, подібне до нього, а саме національний мультипредметний тест (НМТ) – для вступу для здобуття вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти на всі спеціальності (бюджетні місця), на кон’юктурні та медичні спеціальності (зокрема, контракт).
Український центр оцінювання якості освіти на своєму веб-сайті надав інформацію щодо проведення ЗНО та проведення вступної кампанії у 2022 році:
Інформація щодо видачі документів про освіту особам, які перебувають за межами України
Особливості проведення національного мультипредметного тесту (НМТ-2023)
Тестування відбудеться в комп’ютерному форматі, завдяки чому буде створено максимально безпечні умови для учасників вступної кампанії, та міститиме завдання з української мови, математики, історії України.
Загальна кількість завдань національного мультипредметного тесту – 60, на виконання яких буде відведено 90 хвилин.
Завдання буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) учасник знатиме після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.
Актуальна інформація щодо НМТ систематизована в окремий розділ на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
Завдяки розділу кожен охочий може дізнатися про зміст і типи завдань кожного блоку НМТ, процес оцінювання, а також отримання результатів. Крім цього, портал УЦОЯО пропонує добірку корисних ресурсів, які допоможуть повторити теми та призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.
На особистій офіційній сторінці випускники отримують запитання, на які мають надати відповідь:
- Чи потрібно їм складати НМТ?
- В якій області він\вона хоче складати НМТ?
- У якому місці він\вона буде складати НМТ?
У Житомирській області центри тестування будуть працювати упродовж 10 днів у містах: Житомир, Новоград- Волинський, Коростень, Бердичів. Випускники, які є внутрішньо- переміщеними особами, можуть отримати область, де їм найзручніше пройти тестування.
Реєстрація на НМТ здійснювалась до 3 травня 2023 року
Документи
- Перелік наказів Українського центру оцінювання якості освіти, які сприятимуть підготовці вчителів та учнів 11-го класу до ЗНО у 2022 році
- Наказ Міністерства освіти і науки України від 12.05.2022 №433 “Про затвердження Порядку проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту”
Поради учням щодо успішної здачі ЗНО
- Практичні поради щодо успішного проходження ЗНО
- Як налаштуватися на ЗНО психологічно?
- Путівник учасника ЗНО-2022
За отриманням індивідуальної консультації звертайтеся до соціального педагога закладу Віталія Віталійовича Згурського особисто або тел. 0678383825 (Viber, Telegram)
Сторінка оновлена 26.04.2022