Як впоратися із тривогою на фоні невтішних новин – Рекомендації

З кожною новиною наростає тривога, страх за себе та близьких, а щоденне очікування нападу відбирає багато сил. Ми знаємо, що важко змусити себе не думати про це, але хочемо поділитися порадами, які допоможуть опанувати свій стан.

  • По-перше, почуватися неспокійно у такій ситуації – це нормально. Не картайте себе за ці відчуття, а спробуйте їх прийняти.
  • Але ні в якому разі не можна піддаватися паніці. Попри всю складність ситуації, ми не повинні суттєво відриватися від своєї життєвої рутини, яка тримає нас в тонусі. Сходіть в спортзал, зустріньтесь з друзями на каву, розпочніть нове навчання.
  • Будуйте плани! Це можуть бути як і плани на наступні вихідні, так і плани на літо. Це дає відчуття стабільності, а ще – це просто приємно.
  • Звісно, що не можна нехтувати заходами безпеки. Скеруйте свою тривогу у продуктивному напрямку – зберіть необхідні речі, документи, аптечку. Обов’язково обговоріть план дій зі своїми близькими. Так, ви не знаєте, чи все це знадобиться, але ви зробите все можливе, щоби себе убезпечити.
  • Черпайте інформацію лише з перевірених джерел. А ще краще – обмежте свій екранний час та час, який ви приділяєте медіа. Якщо щось почнеться, ви точно про це дізнаєтесь.

Якщо відчуваєте занепокоєння, тривогу або просто дискомфорт також радимо вам виконувати просту вправу з поплескуванням:

  1. Покладіть руки на грудну клітку, на плечі або ближче до шиї;
  2. Кожною рукою по черзі легенько поплескуйте і погладжуйте себе;
  3. Продовжуйте, поки не відчуєте себе краще.

Якщо ви розумієте, що вам стає гірше, зверніться по допомогу до психолога чи сімейного лікаря. Або ж подзвоніть на гарячі лінії психологічної підтримки за посиланням: https://www.mh4u.in.ua/phones/

І пам’ятайте: війна або станеться, або не станеться – і ви особисто не можете на це вплинути. Але є речі, які ви можете контролювати, щоб почуватися в безпеці та спокої.

Все буде добре.

 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!