#Stop_sexтинг

Що таке секстинг та чим він небезпечний?

#Stop_sexтинг – це інформаційно-освітня кампанія, яка створена у 2018 році з метою захисту українських дітей від сексуального насильства в Інтернеті.

Се́кстинг (англ. sexting, від sex +‎ texting) — пересилання особистих фотографій, повідомлень інтимного змісту за допомогою сучасних засобів зв’язку: стільникових телефонів, електронної пошти, соціальних інтернет-мереж.

Діти можуть надсилати такі матеріали як знайомим, так і не знайомим їм у реальному житті людям. І з багатьох причин секстинг цікавий для дітей: з його допомогою вони вивчають власну сексуальність, виражають довіру, а ще часто вважають, що це безпечніше, ніж сексуальні стосунки. Також діти надсилають такі зображення, аби пофліртувати або із бажання отримати комплімент та привернути до себе увагу. І в разі позитивного відгуку у них може виникає залежність від цих приємних почуттів.

Секстинг може призвести до дуже тривожних наслідків. Матеріали подібних переписок можуть бути оприлюднені, що часто призводить до кібербулінгу та булінгу дитини у школі. Крім того, коли дитина вже у дорослому віці вступає до вищого навчального закладу чи шукає роботу, то інформацію про кандидатів часто перевіряють в Інтернеті і такі матеріали можуть завадити здійснити мрію.


Онлайн-грумінг та сексторшен

Онлайн-грумінг — це процес комунікації із дитиною в Інтернеті, під час якого злочинці налагоджують довірливі стосунки із дитиною з метою сексуального насильства над нею у реальному житті чи онлайн – це коли вони змушують дітей робити виконувати певні сексуальні дії перед камерою. Злочинці свідомо будують своє спілкування із дитиною таким чином, аби викликати в неї теплі почуття та довіру, показати що вона цінна та унікальна. Вони можуть прикидатися однолітками дитини, пропонувати роботу моделлю, дарувати подарунки тощо.

Сексторшен – налагодження довірливих стосунків із дитиною в Інтернеті з метою отримання приватних матеріалів, шантажування та вимагання додаткових матеріалів чи грошей. За статистикою американської організації Thorn, 68% випадків вимагання не закінчуються, навіть якщо дитина відправила злочинцю те, що його цікавило.

Якщо дитина стала жертвою кібергрумінги чи сексторшену, варто негайно звертатися до Поліції або Кіберполіції.


Правила поведінки у соціальних мережах

  • Спілкуватись тільки із людьми, яких знаєте в офлайн-житті.
  • Закрити у соціальних мережах сторінку та список друзів від незнайомців.
  • Не вказувати у своїх профілях адресу, номер телефону та школи, де дитина навчається.
  • Не позначати геолокацію у своїх публікаціях.
  • Перед публікацією чи надсиланням повідомлень користуватись “Тестом білборда” – уявляти, що вся інформація, надіслана в Інтернеті, автоматично публікується на великому білборді поруч зі школою.

Більше інформації, пояснень та рекомендацій


Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті

15 вересня в Україні почала діяти Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті – 1545*3.

Спеціалісти лінії 1545*3 працюють цілодобово та надають інформацію щодо безпечної поведінки в цифровому середовищі для попередження насильства, порушення прав та інших зловживань в Інтернеті, а також щодо шляхів реагування на негативний онлайн-досвід.


Відеоматеріали


Інформаційно-довідкові матеріали


Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства

18 листопада в Європі відзначається Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства.


Більше інформаційно-просвітницьких матеріалів

Соціальний педагог здійснює соціально-педагогічний патронаж.

Соціально-педагогічний патронаж у системі освіти сприяє взаємодії закладів освіти, сім’ї і суспільства у вихованні здобувачів освіти, їх адаптації до умов соціального середовища, забезпечує профілактику та запобігання булінгу (цькуванню), надання консультативної допомоги батькам, психологічного супроводу здобувачів освіти, які постраждали від булінгу (цькування), стали його свідками або вчинили булінг (цькування).

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!