Щодо отримання паспорта громадянина України у формі ID-картки

Зміст статті:

Оформлення першого паспорта ID-картки

Паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Кожен громадянин України, який досяг 14- річного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України. Перший паспорт видається безкоштовно на 4 роки, після досягнення 18-річного ви отримаєте паспорт зі cтроком дії 10 років.

Український паспорт для виїзду за кордон

Безвіз запроваджено лише для короткострокових подорожей – для постійного проживання, навчання та працевлаштування потрібно оформити візу. Дотримання умов безвізового режиму всіма громадянами визначає у тому числі імідж України у світі. Систематичні порушення ж можуть призвести до скасування цього рішення.

Всі документи є біометричними

Сьогодні всі паспорти – і внутрішній ID-картка, і закордонний паспорт – мають електронний чіп із біометричними даними власника документу. Цей паспорт неможливо підробити, ним не зможе скористатися жодна інша особа. У майбутньому також будуть розвиватися електронні сервіси, які дозволять суттєво спростити надання послуг громадянам, які мають біометричні документи.

Поспішати не потрібно

Запровадження нових біометричних паспортів – тривалий процес, який буде відбуватися природнім шляхом у найближчі кілька років. Обов’язкової заміни документів, так само як встановлення граничних термінів дії раніше виданих документів законодавством не передбачено.

ID-картки видаються як перший паспорт, а також у разі зміни прізвища, втрати, псування паспорта або необхідності вклеювання фотографій за досягненням 25- або 45-річного віку.

А вже з 1 листопада 2018 року всі громадяни України отримають можливість у будь-який час обміняти свої паспорти-книжечки на ID-картки.

Біометричний закордонний паспорт може отримати кожний бажаючий, однак всі паспорти, які видавалися раніше і строк їх дії ще не завершився будуть чинними до завершення такого строку дії.

Інформація для батьків дітей щодо отримання паспорта громадянина України

Паспорт громадянина України оформляється особам, які не досягли вісімнадцятирічного віку, на чотири роки, а особам, які досягли вісімнадцятирічного віку, – на кожні 10 років. Паспорт громадянина України виготовляється у формі ID-картки, що містить безконтактний електронний носій.

З 1 листопада 2016 року відбувається оформлення і видача паспорта громадянина України у формі ID-картки, що містить безконтактний електронний носій.

ля здійснення оформлення паспорта громадянина України вперше, заявнику необхідно надати наступні документи:

  1. свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави (далі – свідоцтво про народження);
  2. оригінали документів, що підтверджують громадянство та посвідчують особу батьків або одного з них, які на момент народження особи перебували у громадянстві України (для підтвердження факту належності особи до громадянства України).
  3. про місце проживання – довідку органу реєстрації встановленого зразка;
  4. довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків або повідомлення про відмову від його прийняття.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!