Правове виховання

Просвітницькі інформаційні матеріали проекту Міністерства юстиції України “Я маю право”:

Інші просвітницькі матеріали:


Відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків

Законом України “Про охорону дитинства” визначено, що батьки або особи, які їх замінюють, зобов’язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці . Закон передбачає, що виховання в сім’ї є першоосновою розвитку особистості дитини.

Відповідальність щодо виховання дітей покладена на обох батьків, незалежно від того проживають вони разом чи окремо, оскільки обов’язок здійснювати належне виховання та нагляд за малолітнім є рівним для обох з них.

Тому неналежне виховання малолітнього – це правопорушення батьків і, як наслідок, настання відповідальності.

Обов’язки батьків висвітлені в ст. 150 Сімейного кодексу України, згідно якої батьки зобов’язані:

  • виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім’ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини;
  • піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток;
  • забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя та поважати дитину.

За невиконання або неналежне виконання обов’язків щодо виховання дітей батьки можуть бути притягнені до різних видів юридичної відповідальності, а саме:

  • Адміністративна відповідальність,
  • Кримінальна відповідальність,
  • Сімейно-правова відповідальність (Батьки можуть бути позбавлені батьківських прав).

Поради батькам


Уповноважений Верховної ради з прав людини

0 800 501 720

Олена Володимирівна Коваленко – регіональна координаторка взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної ради України з прав людини в Житомирській області. В разі потреби кожен та кожна може звернутися з особистими питаннями.

Контактна інформація: місто Житомир, майдан ім. С.П. Корольова, 3/14, 10014, кім. 107. тел.: 0412 42 03 80; тел.: 098 178 26 71. e-mail: coord.zhytomyr@ombudsman.gov.ua.


Більше інформаційно-просвітницьких матеріалів

Соціальний педагог здійснює соціально-педагогічний патронаж.

Соціально-педагогічний патронаж у системі освіти сприяє взаємодії закладів освіти, сім’ї і суспільства у вихованні здобувачів освіти, їх адаптації до умов соціального середовища, забезпечує профілактику та запобігання булінгу (цькуванню), надання консультативної допомоги батькам, психологічного супроводу здобувачів освіти, які постраждали від булінгу (цькування), стали його свідками або вчинили булінг (цькування).

Сторінка оновлена 10.12.2021 р.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!