Інформація про профілактичні медичні огляди школярів

Проведення профілактичних медичних оглядів школярів в поточному 2020 році матиме певні відмінності від їх проведення в попередні роки.

У зв’язку з реформуванням системи охорони здоров’я та розмежування первинного та вторинного рівнів надання медичної допомоги, батькам слід звернути увагу на деякі моменти.

Починати профілактичний огляд дитини необхідно саме з педіатра/сімейного лікаря. На первинному рівні (в амбулаторії ЦПМСД) проводяться лише такі дослідження:

  1. Загальний аналіз крові з лейкоцитарною формою.
  2. Загальний аналіз сечі.
  3. Глюкоза крові.
  4. Загальний холестерин.
  5. Вимірювання артеріального тиску.
  6. Електрокардіограма.
  7. Вимірювання ваги, зросту, окружності талії.
  8. Швидкі тести на вагітність, тропоніни, ВІЛ, вірусні гепатити.

Всі інші лабораторні та інструментальні обстеження здійснюються в закладах охорони здоров’я вторинного рівня надання медичної допомоги до якого відноситься КП “Дитяча лікарня імені В.Й.Башека” до складу якого входять дитячі поліклініки.

Далі, в залежності від стану здоров’я дитини та віку лікар вирішуватиме питання щодо необхідності та доцільності проведення додаткових обстежень і консультацій вузькопрофільних фахівців. Для цього педіатр/сімейний лікар оформлює електронне направлення.

Саме з 1 квітня 2020 року заклади охорони здоров’я розпочали ведення медичної документації в електронному вигляді. Тому, для першого візиту до вузькопрофільного спеціаліста потрібно оформити направлення.

За результатами медичного огляду лікарем-педіатром або сімейним лікарем видається “Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду” (форма №086-1/о).

Остаточне оформлення довідки завершується також лікарем, з яким укладено декларацію (педіатром/сімейним лікарем).

Також повідомляємо, що проведення обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів здійснюється у присутності батьків або інших законних представників.


Більш детально ознайомитись з інформацією можна переглянувши лист управління охорони здоров’я Житомирської міської ради.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!