День усиновлення

В останній день вересня, а саме 30 вересня в Україні відзначається День усиновлення, якевідзначається з 2009 року Мета цього свята полягає в підтримці та розвитку національного усиновлення.

Усиновлення – це прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини на правах сина або доньки на підставі рішення суду.

Дитина втрачає усі права і зобов’язання щодо своєї попередньої сім’ї і батьків та набуває прав і обов’язків (в тому числі майнових) рідних дітей.

Усиновлення це процес під час якого сподівання, мрії, культурні та релігійні переконання родини пов’язуються із дитиною, яка у багатьох випадках має власні сподівання, мрії і переконання

Усиновлення дітей є пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Прийомна сім’я – це сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, яка добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Одному з прийомних батьків щомісячно виплачується грошове забезпечення за надання послуг у розмірі 35% від розміру соціальної допомоги на кожну дитину.

Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває в шлюбі, які беруть на виховання та спільне  проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

При створенні ДБСТ батькам-вихователям надається індивідуальний житловий будинок або багатокімнатна квартира за нормами встановленими законодавством.

Одному з батьків-вихователів щомісячно виплачується грошове забезпечення. Розмір щомісячної державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку.

Встановлення опіки та піклування – це влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім’ї громадян України, які перебувають переважно в сімейних, родинних відносинах із цими дітьми з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку, захисту їх прав та інтересів.

Опіка встановлюється над дітьми, які не досягли 14 років, а піклування – над дітьми віком від 14 до 18 років. Розмір щомісячної державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку

Переглянути та завантажити:

 1. Інформація про усиновлення, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, опіку та піклування
 2. Буклет

Як створити прийомну сім ‘ю або дитячий будинок сімейного типу?

 1. Зверніться в службу у справах дітей Житомирської міської ради для отримання інформації (м.Житомир, майдан імені С.П.Корольова, 4/2, кабінет №127, тел.:(0412)48-11-95).
 2. Напишіть заяву на ім’я начальника служби у справах дітей та надайте такі документи:
  1. копії паспортів,
  2. довідку про склад сім’ї,
  3. копія свідоцтва про шлюб,
  4. довідку про доходи,
  5. довідку про стан здоров’я,
  6. довідка про відсутність судимості.
 3. Обстеження житлово-побутових умов потенційних батьків.
 4. Отримайте направлення і пройдіть навчання для кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, організоване Житомирським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
 5. Висновок служби у справах дітей про можливість бути усиновлювачами (опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями).
 6. Служба у справах дітей готує проект рішення про влаштування дітей в сім’ю, яке виноситься на розгляд виконавчого комітету міської ради.

 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *