Протидія булінгу

Що це таке?


Види булінгу

 • психологічний – принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, міміка обличчя, поширення образливих чуток, ізоляцзи шантаж ;
 • фізичня,я, бійки, стусани, ляпаси, “сканувя ong>- крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей, вимагання грошей;
 • сексуальний – принизливі погляди, жести,
 • образливі рухи тіла, прізвиська та образи сексуального характеру, зйомки у переодягальнях, поширення образливих чуток, сексуальні погрози, жарти;
 • кібербулінг – приниження за допомогою мобільних телефонів, інтернету, інших електронних пристрої.

Типові ознаки булінгу (цькування)

 • систематичність (повторюваність) діяння;
 • наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);
 • дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого

План заходів, спря т(цькуванню) в закладі

Переглянути план заходів

Правила поведінки здобувачів освіти


Контактні телефони

Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000;

Гаряча лініня:paragraph –>

Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20;

Національна поліція України 102.

0"_content"

ас

(практичний психолог)

Поради “Як запобігти булінгу?”


Порядок подання та розгляду (з дотри

2. Цей Порядок визначає процедуру подання та розгляду заяв про випадки булінгу (цькуванню).

onувачі освіти, їх батьки/законні представники, працівники та педагогічні працівники закладу та інші осоraph –> 4. Заяврнаної інформації.

Типовими ознаками булінгу (цькування) є:

– систематичність (повторюваністьwp

– наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі!-ntSize”:”medium”} –>

– дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

liyle=”text-align:center” class=”has-medium-font-size”>Подання
заяви про випадки булінгу (цькуванню)

1. Здобувачі освіти, працівники та педагогічні працівники, батьки та інші учасники освітнього процесу, яким стало відомо про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого стали, або підозрюють його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнроих осіб зобов’язані повідомляти керівнику закладу.

2.&nbжекування) здійснюється  відповідно до поданих заявниками зу

3. Заяви, що надійшли на електронну пошту закладу отримує секретар друкарка, яка зобов’язана терміново повідомити керівника закладу та відповідальну особу.

4. Прийом та реєстрацію поданих Заяв здійснює відповідальна особа, а в разі її відсутності – особисто керівник закла

5. Заяви реєструються в окремому журналі реєст б–>

6. Форма та примірний зміст Заофragraph –>

7. Датою подання заяв є дата їх прийняття.

Відповідальна особа

1. Відповідальною особою призначається працівник закладу освіти з числа педагогічних працівників.

3. Відповідальна особа ке

4. Інформація про відповідальну особу та її контактний телефон оприлюднюється на офіційному веб-сайті закладу.

Комісія з розгляду випадків булінгу (цькування)

1. За результатами розгляду Заяви керівник закладу видає рішення про проведення розслідування випадків булінгу (цькування) із визначенням уповноважених осіб.

3. Для прийняття рішення за результатами розслідування керівник закладу створює комісію з розгляду випадків булінгу (цькування) (далі – Комісія) та скликає засідання.

5. До складу комісії можуть входити педагогічні працівники (у томі числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булер тaragraph –>

6. Комісія у своїй діяльності керується законодавством України та іншими нормативними актами.

7. Якщо Комісія визначила що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні діїхааний повідомити уповноважені органи Національної поліції (ювенальна поліція) та службу у справах дітей.

8. У разі, якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалийвільної поліції України із заявою, про що керівник закладу освіти має повідомити постраждалого.

9.&nbspаюокремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії.

11. Батьки зобов’язані виконувати рішення та рекомендації Комісії.

alcenter” class=”has-medium-font-size”>Терміни подання та розгляду Заяв

1. Заявники зобов’язані терміново повідомляти керівнику закладу про випадки булінгу (цькування), а також подати Заяву.

3. Розслідування випадків булінгу (цькування) уповйсння рішення про проведення розслідування.

4. За резя та призначається її засідання на визначену дату але не пізніше чим через 3 робочих дні після створення Комісії.

5. Керівник закладу зобоввнлужбу у справах дітей про кваліфікований Комісією випадок булінгу (цькування) протягом одного дня.


Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі та відповідальність осіб, причетних до цього

1. Цей Порядок розроблено відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

Реагування на доведені випадки булінгу

– повідомляє уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України (ювенальна поліція)  та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти;

3. З метою виконання Заходів можна запроваджувати консультаційні години у практичного психолога і соціального педагога, створювати скриньки довіри, оприлюднювати телефони довіри.

Відповідальність осіб приув

1. Відповідальність за булінг (цькування) встановлена статтею 1734 Кодексу України про адміністративні правопорушення такого змісту:

Буо лягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, – тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних адяти до сорока годин.

Діяння, передбачене частиною першою цієїю ивного стягнення, – тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи наіс

Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, – тягне за собою накладення штрафу на батькміних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Діяння, передбачене частиною другою цієї статті, вчинене малолітньою або неповнолітнотсобою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Неповідомлення керівником закладу освіти лавипадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу – тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку”.Відео

Булінг та кібербуp>->

Твоє право. Відповідальність за булінг

Як я перестала бути жертвою

Як я став супергероєм


Інформаційно-довідкові матеріали

Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі – Навчально-методичний посібник

Створення системи порозуміння для впровадження медіації за пру”кладах освіти – Навчально-методичний посібник

Вирішення конфліктів мирним шляхом. Базові навички медіації – Освітня програма гуртка, Освітня програма факультативу

Розбудова миру. Профілактика і вирішення конфлікту з використанням да1LaWT7kEpICFEj-KVufslDa6j87Ai2p9W”>Навчально-методичний посібник (частина 1) (частина 2), Робочий зошит

Зупинимо булінг разом – Буклет

Зупинимо булінг разом (відповідальність) – Буклет

Онлайн курс “Протидія та попередження булінгу (цькування) в закладах освіти” 


 1. Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)”;
 2. Наказ департаменту освіти Житомирської міської ради від 25.01.2019 р. №30 “Про організацію роботи у закладах загальної середньої освіти м.Житомира з питань запобігання і протидії домашньому насильству та булінгу”;
 3. Лист Міністерства освіти і науки України від 07.08.2018 р. №1/9-486 “Про деякі питання організації в закладах освіти виховної роботи щодо безпеки й благополуччя дитини у 2018-2019 навчальному році” (Статистичні дані);
 4. Лист Міністерства освіти і науки України від 29.12.2018 р. №1/9-790 “Щодо акії домашньому насильству та булінгу”;
 5. Лист Міністерства освіти і науки України від 29.01.2019 р. №1/11-881 “Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)” від 18 грудня 2018 р. №2657-VIII
 6. Лист департаменту освіти Житомирської міської ради від 29.10.2018 р. №696 “Про проведення в закладах освіти просвітниахедовища та запобігання булінгу, мобінгу” (Методичні рекомендації)
 7. Наказ по закладу від 07.03.2019 р. №43 “Про затвердження Порядку подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькуванню) та Порядку реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі”
 8. Наказ по закладу від 28.08.2019 р. №205 “Про затвердження Плану заходів щодо протидії булінгу”
 9. Наказ по закл№2вачів освіти”