Протидія насильству

Що таке домашнє насильство?

Домашнє насильство – діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.


Види домашнього насильства

 • фізичне насильство,
 • психологічне насильство,
 • сексуальне насильство,
 • економічне насильство.
  Цілодобова гаряча лінія для осіб, які постраждали від домашнього насильства - 15-47
 • Поліція - 102
 • Національна "гаряча лінія" з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації - 116 123Житомирський центр соцї,(0412)47-09-44
 • <-sба у справах дітей Житомирської міської ради - (0412)48-11-97
 • Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Житомирської міської ради - (0412)42-01-25

Шейгас Ольга Василівна (практичний психолог) – уповноважена особа для здійснення невідкладних заходів реагування у випадках вивлення фактів насильства та/або отримання заяв/повідомлень від постраждалої особи/інших осіб.

Контактний телефон: 0675975970


Уповноважена особа

 • У разі виявлення фактів насильства протягом доби за допомогою телефонного зв’язку, електронної пошти інформує уповноважений підрозділ органу Національної поліції та службу у справах дітей (у разі коли постраждалою особою та/або кривдником є дитина), забезпечує надання медичної допомоги (у разі потреби) та фіксує необхідну інформацію в журктго насильства та насильства за ознакою статі закладу освіти.
 • Зустрічається із дитиною у разі виникнення підозри щодо домашнього насильства, жорстокого поводження абаг, встановити контакт, довірливі стосунки та надає емоційну підтримку.
 • З’ясовує під час розмови терміни подій, які відбулися з дитиною та за можливості їх опис.Дотримується принципу конфіденційї li>Повідомляє пчну.

Література

Запобігання та протидія домашньому насильству над дітьми та молоддю – Пам’ятка-довідник

Комплексна Програма корекційно-реабілітаційної роботи з дівчатами (14-18 років) та жінками, які пережили насильство або належать до групи ризику – Інформаційно-методичні матеріали

Комплексна Програма корекційної роботи з чоловіками, які вчиняють насильство або належать до групи ризику щодо його вчинення – Інформаційно-методичні матеріали


Відео курси

Освітній проект з протидії домашньому насильству “Дім(не)безпеки”


Документи

 1. Закон України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”
 2. Постанова Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 р. №658 “Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі”
 3. Наказ Міністерства освіти і науки України від 02.10.2018 р. №1047 “Про затвердження методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами”
 4. Наказ від 09.11.2018 р. №307 “Про виявлення та реагуванна”m/open?id=128AJrv-MRi6I82juXGPsZpqy9LnQgGVM”>
 5. Лист Міністерстваосвіти і науки України від 18.05.2018 р. №1/11-5480 “Методичні рекомендації щодо запобігання та протидію насильству” (PDF)
 6. Лист Міністерства освіти і 0.ро перелік діагностичних методикро