Організація харчування учнів

Харчування дітей в 2021 році

Відповідно до рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради від 21.12.2020 р. №1533 з 1 січня 2021 року вартість харчування однієї дитини на день становитиме:

  • Для учнів 1-4 класів 20,20 грн. (сніданок).
  • Для учнів 1-4 класів, які зареєстровані в м. Житомирі, с. Вереси та на території громад, з якими укладено договір на передачу міжбюджетних трансфертів, 20,20 грн (9,20 грн. – кошти місцевого бюджету, 11,00 грн. – кошти батьків) – сніданок.
  • Для учнів 1-4 класів пільгових категорій, які мають право на безкоштовне харчування відповідно до чинного законодавства України та відповідних рішень Житомирської міської ради і виконавчого комітету Житомирської міської ради, незалежно від реєстрації та фактичного місця проживання 20,20 грн. – сніданок (перелік категорій наведено нище).
  • Для учнів 1-11 класів пільгових категорій, які мають право на безкоштовне харчування відповідно до чинного законодавства України та відповідних рішень Житомирської міської ради і виконавчого комітету Житомирської міської ради, незалежно від реєстрації та фактичного місця проживання 23,70 грн. – обід (перелік категорій наведено нище).

Які категорії дітей відносяться до пільгових? Якими документами це передбачено?

У статті 56 Закону України «Про освіту» визначено державні гарантії на безоплатне гаряче харчування 3 категоріям дітей, а саме:

1) дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування;

2) дітям з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах (групах);

3) дітям із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”.

Крім того, рішеннями Житомирської міської ради та виконавчого комітету Житомирської міської ради визначено як пільгові категорії, які отримують харчування за кошти місцевого бюджету, наступні:

1) діти, один із батьків яких:

– захищав/захищає незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брав/бере безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, в операції об’єднаних сил ЗСУ;

– загинув чи помер, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і беручи безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, в операції об’єднаних сил ЗСУ;

2) діти, один із батьків яких постраждалий учасник Революції Гідності;

3) діти, які є внутрішньо переміщеними особами.


Бланки заяв про організацію харчування


Примірне двотижневе меню


Чи мають право батьки протягом навчального року написати заяву про відмову від харчуванння чи бажання отримувати його?

Так, батьки у будь-який час протягом освітнього процесу можуть дати згоду на харчування своєї дитини або відмовитися від харчування, написавши відповідні заяви.


Веб-сайт “Харчування у закладі”

З метою доступності, прозорості, інформативності та впорядкованості фотоінформації про сніданки та обіди для дітей створено окремий сайт на якому щоденно публікуюється фото сніданків та обідів.


Документи

1. Рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради від 21.12.2020 р. №1533 “Про встановлення вартості харчування  окремих категорій дітей за рахунок бюджетних асигнувань та окремі організаційні питання”
2. Наказ департаменту освіти Житомирської міської ради від 31.12.2020 р. №331 “Про виконання рішень виконавчого комітету Житомирської міської ради від 21.12.2020 р. №1533 та від 30.12.2020 р. №1575 та окремі питання”